Forum wesele.chelm.pl
Forum dyskusyjne Pierwszego Chełmskiego Wortalu Ślubnego

Na stół... - Szampan

kasiiuleczek - |2 Mar 2011|, o 19:30
Temat postu: Szampan
Kochani mamy taki problem z narzeczonym niedługo chcemy zakupić szampana na wejście dla gości ale nie wiemy jaką ilość.. jak to się przelicza? jedna butelka na ilu gości jest ?.. Będę wdzięczna za pomoc
(=KaLinka=) - |2 Mar 2011|, o 20:35

o kasiiuleczek, dołączam się do pytań i dodaję jeszcze jedno : jakie proponujecie ? czy macie jakieś wypróbowane? oczywiście nie chodzi mi o wino musujące tylko szampany.
11062011anepiot - |3 Mar 2011|, o 06:58

1 butelka starcza na 4 pełne kieliszki do szampana bynajmniej ja mam takie w domu kieliszki. na weselach zawsze polewaja po pol albo nawet i mniej.
grazka123a - |3 Mar 2011|, o 09:00

Nasi znajomi jak i kelnerzy, z którymi rozmiawialiśmy zgodnie stwierdzili, że 1 szampan na 10 osób wystarcza bo to i tak symbolicznie.
(=KaLinka=) - |3 Mar 2011|, o 11:57

grazka123a, masz znajomych obeznanych w tym temacie to może zapytaj się ich jakiego szampana polecają ?
grazka123a - |3 Mar 2011|, o 14:31

(=KaLinka=), u Tych co byłam na weselach to były wina musujące typu dorato, igristoje albo jeszcze jakies inne. Niestety wydaje mi się, że w naszych sklepach nawet to co ma nalepke szampana tak naprawde nim nie jest. ;/ Może na forum są koneserzy szampana i coś polecą
liteona - |3 Mar 2011|, o 17:51

Jedna butelka wystarcza na 7 osób. Mówił to nam właściciel sali.
A my będziemy kupować zwykłe najtańsze 'wino musujące', bo prawdziwe kosztują 100zł za butelkę, tańsze 'szampany' tak na prawde nimi nie są ;)

kasiiuleczek - |3 Mar 2011|, o 19:36

My tak samo będziemy robić. Kupimy najtańsze wino musujące najprawdopodobniej będzie to dorato .
meghi - |5 Mar 2011|, o 10:00

Największy wybór szampanów i ogólnie alkoholi jest w "Alkoholach świata" na Lwowskiej, z tego co mi wiadomo. Kupowałam tam parę razy i obsługa ma dużą wiedzę o alkoholach, a i asortyment spory :)
misiek_bd - |11 Wrz 2011|, o 13:52

na naszym weselu był szampan dorato a słyszeliśmy od goście pytali co to za wino bo bardzo dobre:)na 80 osób kupiliśmy 8 butelek i wystarczyło w sam raz:)
liteona - |11 Wrz 2011|, o 14:01

My mieliśmy z biedronki michaela :lol: 4 butelki na 80 osób ;-)
(=KaLinka=) - |11 Wrz 2011|, o 19:34

liteona, ostatnio się raczyłam tym winkiem :) powiem szczerze, że bardzo mi smakuje :)