Forum wesele.chelm.pl
Forum dyskusyjne Pierwszego Chełmskiego Wortalu Ślubnego

Na stół... - Zdjecia tortow... I gdzie jest dobra cukiernia w Chełmie

Ewusia244 - |19 Sie 2010|, o 12:13
Temat postu: Zdjecia tortow... I gdzie jest dobra cukiernia w Chełmie
Może polecicie mi dobrą cukiernie w Chełmie, i może jakieś zdjęcia tortów przyslicie. Pomóżcie
Dziękuje z góry :)

kamilka252525 - |25 Sie 2010|, o 13:11

nie polecam cukierni DADAS i będe to mówić każdemu. ledwo co tort wytrwał nan do oczepin. już mieliśmy podawać go o 10. wiedzą tylko jak brać kase
Magdalienka87 - |5 Mar 2011|, o 23:23

My tort 4-piętrowy i ciasta, zamawialiśmy u pani która mieszka w Żółtańcach. Bardzo smaczne i całkiem niedrogo nam to wyszło (ale było to w 2009r wiec ceny mogły ulec zmianom). Dla chętnych osób mogę przesłać numer telefonu tej pani.

POLECAM!!!

(=KaLinka=) - |7 Mar 2011|, o 16:44

z całym szacunkiem Magda ale jak dla mnie ten tort jest okropny... zresztą ja bardzo wybredna jestem u mnie w torcie broń Cie, żeby jakieś brzoskwinie były albo ananasy czy inne pierdoły ale to kwestia gustu ... mój jest trochę wypaczony :D wolę masę zresztą kocham torty z masą lukrową ... mniam mogłabym je jeść i tyć :D
Magdalienka87 - |7 Mar 2011|, o 20:10

Lukier ??????? nie za słodko by było? tort ma smakować wszystkim czyż nie? a nasz był przepyszny i prawdziwie weselny !!! Dla mnie tort ma być "winny" i owocowymi dodatkami :mrgreen: MniaMmmm :-D

NO ALE O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE!

(=KaLinka=) - |7 Mar 2011|, o 22:19

no właśnie słodko nie jest. jak dla mnie akurat! najważniejsze, że Wam się podobał i również uważam, że o gustach sie nie dyskutuje :) pozdrawiam :)
kamerzysta - |9 Mar 2011|, o 11:51

(=KaLinka=) napisał/a:
no właśnie słodko nie jest. jak dla mnie akurat! najważniejsze, że Wam się podobał i również uważam, że o gustach sie nie dyskutuje :) pozdrawiam :)

Witam. Polecam cukiernię Świat Tortów
miesiąc temu zamówiliśmy tam tort na urodziny dziecka, tort bardzo smaczny, szybka realizacja i bogata oferta. Na stronie www tej cukierni jest bogata galeria. POLECAM.

(=KaLinka=) - |9 Mar 2011|, o 13:01

kamerzysto owszem widziałam te torty ( zdjęcia na stronie) i wg mnie jest tam dużo niedociągnięć wizualnych a smaku nie mam jak sprawdzić bo muszę zamawiać tort a po co mi tort skoro ja chcę tylko kawałeczek dla spróbowania,degustacji nie ma jak zrobić bo dzwoniłam tam ..
liteona - |9 Mar 2011|, o 13:12

Magdalienka87, ile ten tort ważył? Jest ogromny :mrgreen:
kamerzysta - |9 Mar 2011|, o 13:54

kamerzysto owszem widziałam te torty ( zdjęcia na stronie) i wg mnie jest tam dużo niedociągnięć wizualnych a smaku nie mam jak sprawdzić bo muszę zamawiać tort a po co mi tort skoro ja chcę tylko kawałeczek dla spróbowania,degustacji nie ma jak zrobić bo dzwoniłam tam

Posłuchaj... Ja jak zamawiałem tort to nie prosiłem o kawałeczek do spróbowania tylko zamówiłem, bo wychodzę z założenia że jak ktoś ma cukiernię i istnieje na rynku kilkanaście lat to o czymś świadczy ;) . Z tego co piszesz to bardziej skupiasz się na krytyce i szukaniu "niedociągnięć wizualnych", może w twoim przypadku lepiej zrobić samemu :) .

11062011anepiot - |9 Mar 2011|, o 14:11

na tym forum nie ma tematu bez krytyki, czy chodzi o zespol czy o jedzenie nie wiem czy to zazdrosc czy poprostu tacy sa ludzie,heh
liteona - |9 Mar 2011|, o 14:19

To akurat zdrowy objaw - krytyka. Po to ktoś pisze na forum żeby usłyszeć za i przeciw. Jaki byłby sens pisania jeśli wszyscy mówili, że jest suuper i fajne - nuuda ;)
kamerzysta - |9 Mar 2011|, o 14:34

na tym forum nie ma tematu bez krytyki, czy chodzi o zespol czy o jedzenie nie wiem czy to zazdrosc czy poprostu tacy sa ludzie,heh

he he, zgadzam się z tobą. To jest zazdrość i bezradność tych którzy krytykują. :evil:

(=KaLinka=) - |9 Mar 2011|, o 16:06

czegoś tu nie rozumiem .... napisałam, że wizualnie mi nie pasuje ale dzwoniłam pytałam czy jest możliwość spróbowania ciasta i nie interesuje mnie czy ktoś jest na rynku 150 lat czy dopiero otwiera cukiernie bo ja chce coś co ma mi smakować. ta cukiernia odmówiła mi stworzenia czegoś do wagi pół kg. nie to nie prosić ich nie będę jest wiele cukierni gdzie można kawałeczek kupić dla degustacji i nikt mi problemu i wyrzutów nie robi. jednemu coś pasuje innemu mniej i to, że wychodzisz z takiego założenia to mnie kompletnie nie interesuje bo ja mam swoje zdanie a przede wszystkim gust. o ile mi wiadomo to ta cukiernia swiat tortów ma swoja siedzibe na sienkiewicza i to od niedawna wiec czy to napewno jest firma która trwa już ładnych pare lat na rynku ?

szukałam na ich stronie i nie mogę się dopatrzyć roku powstania tej firmy. na innych stronach chełmskich takie info są zawarte ....

kamerzysta - |9 Mar 2011|, o 17:02

jednemu coś pasuje innemu mniej i to, że wychodzisz z takiego założenia to mnie kompletnie nie interesuje bo ja mam swoje zdanie a przede wszystkim gust.

[b]
Jeżeli nie interesuje cię zdanie innych, to po cholerę poruszasz ten temat na forum. :evil: [/b]

(=KaLinka=) - |9 Mar 2011|, o 18:35

tego widocznie źle przelałam to co miałam na myśli. interesuje mnie kto jaki pogląd ma na dane sprawy bo argumenrtacje innych albo przekonują mnie do pewnych rzeczy albo nie. i bardzo dużo dają tu negatywne komentarze ja wyraziłam swój, że nie zamówiłabym nic w tej cukierni bo jeżeli na wstępie już estetycznie tort nie wygląda to ciekawe jak musi smakować tort robiony na odwal...i zdanie przytoczone przez Ciebie tyczy się własnie tego.
cheysula - |10 Mar 2011|, o 10:33

Co do cukierni istniejących od lat na rynku, to może ja się wypowiem...
Z mężem chcieliśmy zamówić tort z prawdziwej bitej śmietany połączony z wsadem jagodowym i odpowiednio, pod nasz gust, udekorowany właśnie z tejże śmietany i jakiś dodatków kwiatowych w kolorze bordo lub czerwieni...

No i się zaczęło... Mięliśmy na to dwa dni, bo tyle zabawiliśmy po świętach w domu nim wróciliśmy do Łodzi. Mąż jest cukiernikiem więc kitów, jakie serwowały nam niektóre cukiernie, po prostu nie dało się słuchać... i tak w przedbiegach odpadły niektóre większe cukiernie, bo albo uważały, że jak tort z bitej śmietany to tylko do wsadu brzoskwinia - której nie cierpię, bo jagoda zabarwi śmietanę i ciasto, albo używały pseudo śmietanki, czytaj tłuszczu roślinnego lub zwierzęcego o terminie ważności do 2 lat, ach no i tekst, że z bitej śmietany to jakiejkolwiek dekoracyjne wykończenie nie da się zrobić, to już mąż ich wyśmiał...
Mieliśmy okazję spróbować kilku wyrobów z bitej śmietany w czołowych cukierniach chełmskich i niestety w większości tragedia, bo śmietana smakowała jak masło roślinne lub inna masa, nie zaś jak prawdziwa bita śmietana... A zrobienie tortu w domu własnymi siłami, niestety nie wchodziło w grę, bo dowieźć go z Łodzi do Chełma, cóż z pewnością transportu by nie przetrwał.

W końcu udało nam się znaleźć punkt w Chełmie, w którym używa się prawdziwej bitej śmietany, rożnych owoców jako wsadów i ciekawych dekoracji i tam też go zamówiliśmy... I jakoś ładne wykończenie z bitej śmietany nie było problemem, wsad z wybranych owoców również nie stanowił problemu, więc jednak można...

Oczywiście nie każdy musi mieć takie przeboje jak my z tortem, czy być równie wymagający w kwestii smaku czy jakości wykonania, lub w kwestii wykończenia, jednak wiem, z własnego już doświadczenia, że warto czasem pochodzić i poszukać tego, co się chce.

W załączniku zdjęcie naszego tortu na dowód, że jednak można.

Magdalienka87 - |10 Mar 2011|, o 10:33

Kamerzysto zgadzam się z tobą ! (=KaLinka=) masz naprawdę duże wymagania co do tortów :-P Ja osobiście przyznać muszę, że na wielu weselach już bywałam i zazwyczaj jest tak, że tort owszem wygląda pięknie, ślicznie udekorowany, kwiatuszki, gołąbki itp. no można rzecz że istne "CUKIERNICZE CUDO" ... a w środku, w smaku BEZNADZIEJA. Ja wolałabym mieć tort, zwyczajnie udekorowany, typowa weselna dekoracja, aby w środku był smaczny i smakował wszystkim moim gościom. Dlatego właśnie zamówiłam tort i ciasta u pani, która piecze w domu i ma pochlebne opinie o swojej pracy, wydaje mi się, że takie osoby bardziej przykładają się do smaku tortu, ciast niż cukiernie. Również na chrzcinach naszej córki były ciasta pieczone przez takie właśnie osoby:)

TAKIE JEST MOJE ZDANIE :-D

ps, później napisze cenę tortu

[ Dodano: |10 Mar 2011|, o 13:20 ]
cheysula bardzo apetyczny i elegancki ten torcik !!!!!!!!!!!!!!!!

(=KaLinka=) - |10 Mar 2011|, o 16:32

cheysula, mniam też uwielbiam torty z jagodowym nadzieniem :roll:
wiem, że mam duże wymagania ale płacąc ok 500 zł za tort (ok 13 kg) czyli powiedzmy ok 40 zł za kg to nie chcę mieć byle czego

Magdalienka87 - |10 Mar 2011|, o 19:37

liteona napisał/a:

ZA TORCIK ZAPŁACILIŚMY 250 zł. :mrgreen: (w 2009r tak zapłaciliśmy)

Anna11 - |10 Mar 2011|, o 19:48

Magdalienka87 mi Wasz tort się podobał i tak się zastanawiam czy nie zamawiać u tej Pani. Jeżeli mogłabyś mi wysłać nr to będę bardzo wdzięczna:)
liteona - |11 Mar 2011|, o 10:06

Magdalienka87 napisał/a:
liteona napisał/a:

ZA TORCIK ZAPŁACILIŚMY 250 zł. :mrgreen: (w 2009r tak zapłaciliśmy)

Hej, ja zapytałam ile ważył, a nie ile kosztował ;)

kasiiuleczek - |11 Mar 2011|, o 11:24

liteona ,ale z Ciebie czepialska kobieta :-P
liteona - |11 Mar 2011|, o 11:42

No po prostu chcę wiedzieć ile ważył :lol:
Magdalienka87 - |11 Mar 2011|, o 12:11

:mrgreen: faktycznie, ale po co Ci ta waga?? Nie wiem ile ważył :-/
liteona - |11 Mar 2011|, o 12:38

Magdalienka87 napisał/a:

No bo jest wieelki, a na ile osób był?

KOTI184 - |11 Mar 2011|, o 14:09

cheysula Twój tort jest bardzo ładny i wygląda apetycznie :-P :mrgreen: mimo że nie przepadam za tortami to taki chyba bym zjadła :lol:
cheysula - |11 Mar 2011|, o 15:04

dziękuje, za słowa uznania... powiem, że tort naprawdę zrobił furorę, bo spora grupa osób przychodziła po dokładkę, co nas cieszyło... na drugi dzień nie zostało go prawie nic (bo jedynie 3 porcje:)) więc tym bardziej byliśmy zadowoleni, że tort nie tylko cieszył oko, ale i podniebienie... życzę, by i u Was tak było...
na koniec dodam, że pewnych wpadek i tak się nie przewidzi, także nie stresujcie się, gdy coś pójdzie nie po waszej myśli, taki urok tego dnia... ale mimo wszystko, życzę jak najmniej stresujących sytuacji...

kasiiuleczek - |11 Mar 2011|, o 15:16

i ja się na ta porcie która została po ślubie załapałam :mrgreen: :) ja potwierdzę że torcik przyszłej szwagierki był bardzo smaczny dla tego tez zamawiamy taki sam :)
krecona203 - |11 Mar 2011|, o 19:05

cheysula to gdzie udało Ci się znaleźć taki tort?
ewelinka87 - |11 Mar 2011|, o 20:36

Cheysula zdradz u kogo zamawialas ten tort?? Wyglada ślicznie i apetycznie zarazem. Bedziemy wdzieczne za ta tajemnice:)
cheysula - |12 Mar 2011|, o 09:16

Musicie wybaczyć mi bo mogę pokręcić nazwę ulicy, ale chyba Sienkiewicza albo Mickiewicza, w każdym razie po drugiej stronie ulicy względem Bartka (sklepu z obuwiem) jest mały sklepik niepozorny, wygląda jak warzywniak i tam właśnie owe cudo dostałam... można u nich kupić małe torciki na spróbowanie.
Jak robiliśmy rekonesans po cukierniach to właśnie kupowaliśmy takie małe torciki lub rolady z bitą śmietaną, by ocenić smak śmietany. Torcik od nich wypadł najlepiej. W kwestii ceny też musicie wybaczyć, ale po prostu już nie pamiętam. Z resztą po podwyżce VATu i tak pewnie jest nieco wyższa.
Teraz mój brat z narzeczoną też tam będą zamawiać tort więc może niech dokładniejszą lokalizację szwagierka przyszła poda. Kasiu mogę Cię prosić? Bo wiesz, jak u mnie ze znajomością aktualnej topografii miasta :-P

nastka117 - |12 Mar 2011|, o 15:33

Tak myślałam, że chodzi o to Panią z tego właśnie sklepiku. Po za tortami ma najlepsze drożdżówki w całym Chełmie !!
(=KaLinka=) - |13 Mar 2011|, o 08:18

ja już chyba te z wiem gdzie.. najlepszy tort bezowy jaki jadłam kupiony był właśnie tam :)
Magdalienka87 - |13 Mar 2011|, o 09:18

liteona napisał/a:
Magdalienka87 napisał/a:

No bo jest wieelki, a na ile osób był?

180 osób :-D

kasiiuleczek - |13 Mar 2011|, o 09:25

Dokładnie to jest ul Mickiewicza :)we wtorek się tam wybieramy żeby zorientować się w cenach bo np w Kanim jak dzwoniłam to tort śmietanowy trzy piętrowy na ok 140 osób kosztuje 350 zł dowóz gratis :) a np ciasta 18 zł za kg ..chcemy sobie porównać te 2 cukiernie :)
anulka86 - |16 Mar 2011|, o 19:23

Witam i ja dołączę do tej dyskusji choć pytanie mam z troszkę innej beczki. Ile przed ślubem trzeba zamawiać taki tort (śmietanowo-jagodowy ze zdjęcia jest przepiękny i podejrzewam, że pyszny)?
A pozostałe ciasta gdzie zamawiacie i w jakich ilościach. Powiedzmy na 70-80 osób?
Pozdrawiam :mrgreen:

liteona - |16 Mar 2011|, o 19:29

Ja już jakiś czas mam zamówione. Poszłam wcześniej żeby mieć ten stelaż czy jak to się nazywa. A sam wybór dekoracji na torcie i innych ciast mam potwierdzić dwa tygodnie przed.
Ilość to jak kto chce. Jak chcesz rozdawać to więcej. My na 100 osób bez rozdawania weźmiemy jakieś 5 krojonych ciast i ze 3 różne ciastka.

(=KaLinka=) - |16 Mar 2011|, o 19:57

ja najprawdopodobniej będę zamawiać u Greli :) jeżeli zamawia się tort to ciasta ma się w cenie 15 zł za kg i bardzo mi się ich 1 tort z galerii podoba :)
cheysula - |16 Mar 2011|, o 21:29

My z racji odległości tort zamawialiśmy po Bożym Narodzeniu, a ślub był 1 maja (czyli 5 miesięcy przed)... Rodzice jeszcze w lutym robili potwierdzenie tortu i stelaża. Ale zawsze najlepiej jest się tam przejść i wszystkiego dowiedzieć osobiście.
My mieliśmy to szczęście, że moi rodzice byli na miejscu i aktywnie włączyli się w organizację wesela, także w niektórych przypadkach po naszych telefonicznych ustaleniach, rodzicie jeszcze osobiście odgadywali pewne sprawy by jasne było, że mimo, iż ustalenia były telefoniczne sprawa jest pewna. Nie każdy w końcu wierzy na słowo nawet po wpłacie zaliczek.

U nas rodzice wzięli na swoje barki zamawianie ciast i wybrali Dadasa... powiem, że były OK. Standard weselny podobno, ale z perspektywy czasu wiem, że kilka ciast bym wymieniła na coś innego, np. babeczki z budyniem, kawałkami owoców i kostką galaretki lub orzeszki z nadzieniem budyniowym.

zoselin - |17 Mar 2011|, o 11:41

Kalinka,
weszłam na stronkę Greli i muszę powiedzieć,że wizualnie wpadły mi w oko ze 3 torty. Ciekawe jak ze smakiem.
Słyszałaś jakieś opinie o nich??

(=KaLinka=) - |17 Mar 2011|, o 12:01

ja jadłam te torty ...:) na urodzinach u rodzinki później braciom zamawiałam i chrześnicy na chrzest brałam :) mi smakują bardzo :) zwłaszcza jasny biszkopt, krem maślany i wiśnie mniam :) .. co do opinii słyszałam i jedne i drugie ale jak dla mnie te torty są rewelacyjne i od nich będę zamawiać . Jakie torty się Tobie podobają ??
zoselin - |17 Mar 2011|, o 12:42

Kalinka,
z ich galerii (jeśli mówimy o tortach oczywiście) to bezdyskusyjnie 1 w pierwszym rzędzie.
W drugim rzędzie 2,4,9.
Całkiem sporo :)

(=KaLinka=) - |17 Mar 2011|, o 12:46

widzę mamy podobny gust :) no ale ja chcę na dzień dzisiejszy pierwszy w 1 rzędzie :)
zoselin - |17 Mar 2011|, o 12:48

mi się też on najbardziej podoba ;)
a dowiadywałaś się może jeśli chodzi o jego smak?
wiesz coś? ;0
A MOŻE degustowałaś?;0

(=KaLinka=) - |17 Mar 2011|, o 13:09

już pisałam który mi najbardziej odpowiada :) zresztą masz na stronce przykładowe smaki podane a jaki sobie wybierzesz to Twoja decyzja oni zrobią taki smak, biszkopt itp jaki sobie życzysz ale wizualnie będzie wyglądał jak ten na zdjęciu :)
zoselin - |17 Mar 2011|, o 13:11

tak, tak czytałam jaki Tobie odpowiada :)
e to super. Muszę się do nich wybrać.
Dzięki Kalinka :)

(=KaLinka=) - |17 Mar 2011|, o 15:01

:) proszę daj znać jak wrażenia :)
świat_tortów - |17 Mar 2011|, o 19:42

Chcielibyśmy się odnieść do wypowiedzi jednej z forumowiczek.
Cytat:
czegoś tu nie rozumiem .... napisałam, że wizualnie mi nie pasuje ale dzwoniłam pytałam czy jest możliwość spróbowania ciasta i nie interesuje mnie czy ktoś jest na rynku 150 lat czy dopiero otwiera cukiernie bo ja chce coś co ma mi smakować. ta cukiernia odmówiła mi stworzenia czegoś do wagi pół kg. nie to nie prosić ich nie będę jest wiele cukierni gdzie można kawałeczek kupić dla degustacji i nikt mi problemu i wyrzutów nie robi. jednemu coś pasuje innemu mniej i to, że wychodzisz z takiego założenia to mnie kompletnie nie interesuje bo ja mam swoje zdanie a przede wszystkim gust. o ile mi wiadomo to ta cukiernia swiat tortów ma swoja siedzibe na sienkiewicza i to od niedawna wiec czy to napewno jest firma która trwa już ładnych pare lat na rynku ?

szukałam na ich stronie i nie mogę się dopatrzyć roku powstania tej firmy. na innych stronach chełmskich takie info są zawarte ....

Można umówić się na degustację ciast, która jest bezpłatna. Tortu również można spróbować. Wystarczy wcześniej zadzwonić i się umówić na konkretny termin. Kalinka pewnie się dowadywała o możliwości zamówienia tortu pół kg, a tak malutkich tortów nie robimy.
W innym poście napisała
Cytat:
nie zamówiłabym nic w tej cukierni bo jeżeli na wstępie już estetycznie tort nie wygląda to ciekawe jak musi smakować tort robiony na odwal
.
Nie wiem z jakimi ludźmi i cukierniami miała Pani do czynienia, ale my nie robimy nic "na odwal". Nasza praca jest naszą pasją i staramy się aby nasze wyroby były jak najlepsze pod względem smaku i również cieszyły oko.
Co do powstania firmy to założyliśmy ją w kwietniu 2010r, nie mamy tu nic do ukrycia, ale w zawodzie pracujemy duuużo dłużej. Poza tym uważam, że lata pracy wcale nie są wykładnikiem jakości świadczonych usług.

(=KaLinka=) - |17 Mar 2011|, o 20:22

świat_tortów, dzwoniłam do państwa w grudniu chciałam się umówić na degustację ale PAN z którym rozmawiałam powiedział, że NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO U NICH I MUSZĘ ZAMÓWIĆ CAŁY TORT .

co do końcówki wypowiedzi o smaku a tradycji to oczywiście zgadzam się z Państwa wypowiedzią przecież napisałam "nie interesuje mnie czy ktoś jest na rynku 150 lat czy dopiero otwiera cukiernie bo ja chce coś co ma mi smakować"

liteona - |17 Mar 2011|, o 20:36

Świat tortów prowadzi syn Pana Dadasa z tego co wiem :)
świat_tortów - |18 Mar 2011|, o 08:37

(=KaLinka=) Prawdopodobnie doszło do nieporozumienia, bo degustacje już nie raz przeprowadzaliśmy i dalej przeprowadzamy. Nie trzeba u nas jej zamawiać i kupować, jest darmowa. Pani pewnie chciała zamówić tak mały torcik, a jak już pisaliśmy, tak małych nie robimy. Niemniej jednak nie tylko ciast, ale również tortu można spróbować u nas na miejscu.
liteona Tak, Świat Tortów prowadzi syn Pana Dadasa razem z żoną i córką, jednak wszystkie torty oraz ciasta są całkiem inne niż w ciastkarni Dadas.

Chcielibyśmy jeszcze dodać, nawiązując do postów pojawiających się wcześniej w tym temacie, iż cieszymy się bardzo, że mimo tak krótkiego istnienia na rynku cukierniczym nasze torty są inspiracją i wzorem dla konkurencji istniejącej aż od 1950r.

zol_die - |20 Maj 2011|, o 14:49

Ciasta weselne oraz tort zamówiłam w cukierni Świat Tortów na ul. Sienkiewicza.
Tort był pyszny marcepanowy; mówię to z całym przekonaniem, bo straszny ze mnie łasuch.
Ciasta wg gości też były dobre; sama nie zdążyłam wiele spróbować (ale Pan Młody chwalił :P), tylko jedną babeczkę z krem zjadłam w chwili przerwy między tańcami :D
Chyba się przejdę do tej cukierni i zakupię trochę tych babeczek z kremem.

kasiiuleczek - |21 Maj 2011|, o 07:01

My swój zamawialiśmy w Kanim . Także był smaczny :) Tort śmietanowy który miał trzy wsady jagodowy , brzoskwiniowy i morelowy :) Dla każdego coś innego :)
liteona - |22 Maj 2011|, o 15:45

Bardzo ładny :)
anulka86 - |23 Maj 2011|, o 21:38

Piękny i na pewno był pyszny!

My zamawiamy tort i ciasto na Mickiewicza, ślubujemy w niedzielę i na dodatek 30 km od Chełma. Nie ma żadnych problemów ani dopłat jeśli chodzi o dowóz, a ciasta próbowałam są pyszne!

Pozdrawiam

kasiiuleczek - |24 Maj 2011|, o 16:00

Dzięki dziewczyny :) Ja miałam przyjemność próbować torcik z cukierni na Mickiewicza bardzo smaczny :)
Mysterious - |9 Lip 2011|, o 23:27

a my mieliśmy totrcik od pani D...S, kazdemy smakowal- smietanowy z owocami roznymi w polewie marcepanowej :)
magdawawa - |11 Lip 2011|, o 10:00
Temat postu: tort i ciasta
hej, ja miałam tort zamawiany u Pana Kijewskiego. Był pyszny - nie lubię tortów, a ten był idealny. Zależało mi na tym by był biały po bokach i na wierzchu wysypywany malinami i borówkami i to dostałam - po bokach białe paseczki białej czekolady plus owoce na wierzchu. Uczta dla oczu i uczta smaku. Pan Jacek nawet dzwonił do mnie bo się zastanawiał w jaki sposób zrobić te boki by smakowały dobrze i wyglądały tak jak sobie wymarzyłam. Ustaliliśmy bezy, ale po zastanowieniu Pan Jacek z żoną doszli do wniosku, że bezy z owocami roztopią się. Fajnie, że do końca zależało im na efekcie. Mili i profesjonalni :-) Ciasta zamawialiśmy w Uchaniu i tu już było średnio - ciasta trochę suche, smak taki sobie, no ciasta nam się nie udały.
misiek_bd - |11 Wrz 2011|, o 15:06

polecamy cukiernie ARS w Uchaniach. Ciasta bardzo dobre, tort nie rozpadał się,w smaku był bardzo dobry,pozdrawiamy
liteona - |11 Wrz 2011|, o 15:16

Ja polecam Panią Plutę z ul. Mickiewicza, piecze świetne śmietanowe torty :) nasz był ozdobiony żywymi różami :shock: a myślałam, że będą zwykłe z cukru i w smaku byl pyszny :mrgreen: to co zostało to w większości sama zjadłam, bo nie pozwoliłam nikomu się do tego dobrać :lol:
nastka117 - |11 Wrz 2011|, o 18:12

Jak dla mnie najlepsze torty sa od kijewskiego i z kaniego :)
Torty od Pani Pluty maja nieświeże biszkopty, miałam przyjemność próbować jej torty dość często i za każdym razem są nieświeże, jakby były pieczone duzo wczesniej i mrożone... ale drożdżówki są od tej Pani najlepsze w Chełmie :)

liteona - |11 Wrz 2011|, o 21:55

Nasz tort był świeży i nawet jak kiedyś kupiliśmy u niej kawałek to był równie dobry. Niestety teraz nie sprzedaje na kawałki i trzeba kupić cały, a szkoda :-|
anulka86 - |12 Wrz 2011|, o 18:42

liteona napisał/a:
Ja polecam Panią Plutę z ul. Mickiewicza, piecze świetne śmietanowe torty :) nasz był ozdobiony żywymi różami :shock: a myślałam, że będą zwykłe z cukru i w smaku byl pyszny :mrgreen: to co zostało to w większości sama zjadłam, bo nie pozwoliłam nikomu się do tego dobrać :lol:

Popisuje się po tym obiema rękami!!! My też mieliśmy tort z tej cukierni. Był pyszny!!!

magdawawa - |13 Wrz 2011|, o 21:15
Temat postu: nasz tort od pana Kijewskiego
był pyszny :-)

[ Dodano: |13 Wrz 2011|, o 21:18 ]
nigdy nie nauczę się wstawiać tu zdjęć :( (

liteona - |14 Wrz 2011|, o 09:16

Wrzucaj najlepiej na imageshack :-D
clara_1 - |20 Paź 2011|, o 20:59

My zamawialiśmy tort i ciasta u pani na Żółtańcach.I jedno i drugie było pyszne.( tym bardziej,że ja łasuch jestem :-P ).Dodatkowym plusem było to,że tort robiony był w dniu wesela i świeżo dostarczony do domu weselnego na godzinę przed wjazdem na salę.
liteona - |21 Paź 2011|, o 08:36

To raczej niemożliwe, że w dniu wesela zrobili. Dzień przed to tak. Po zrobieniu musza tort schłodzić, żeby dało się kroić i się nie rozpłynął ;) a kilka h to za mało na to.
(=KaLinka=) - |21 Paź 2011|, o 10:51

dokładnie biszkopt to na pewno dzień wcześniej musi być upieczony!
ja już mam zamówiony tort :) jestem bardzo zadowolona :)

xan - |18 Gru 2011|, o 13:15

Przede wszystkim tort jest duzo smaczniejszy jesli byl zrobiony dzien wczesniej, biszkopty przechodza masa, sa lepiej nasaczone no i oczywiscie lepiej sie kroi.

My tez mielismy tort od pani na Zoltancach i byl przepyszny, nie to co torty z cukierni.

Kilka dni temu dowiedzialam sie ze w jednej z czolowych cukierni w chelmie (jak dotad byla to jedna z moich ulubionych) oplatki jadalne na torty drukuja na zwyklej drukarce laserowej!!! A takie torty najczesciej sprzedawane sa na urodziny dla dzieci!!! Powinny byc drukowane na drukarce atramentowej wyposazonej w specjalne jadalne tusze, jak sie spytalismy czy wiedza, ze tak nie powinno byc powiedzieli ze toner nikomu nie zaszkodzil jeszcze...

(=KaLinka=) - |18 Gru 2011|, o 20:11

będę wdzięczna jak napiszesz mi na pv co to za cukiernia :)
KOTI184 - |18 Gru 2011|, o 21:15

ja też będę wdzięczna ale nie musi być na priv
elmida - |19 Gru 2011|, o 18:43

ja też :-) obojętnie gdzie ;-)
viletka - |19 Gru 2011|, o 19:51

to ja też poproszę ;)
cheysula - |20 Gru 2011|, o 17:08

xan napisał/a:

Kilka dni temu dowiedzialam sie ze w jednej z czolowych cukierni w chelmie (jak dotad byla to jedna z moich ulubionych) oplatki jadalne na torty drukuja na zwyklej drukarce laserowej!!! A takie torty najczesciej sprzedawane sa na urodziny dla dzieci!!! Powinny byc drukowane na drukarce atramentowej wyposazonej w specjalne jadalne tusze, jak sie spytalismy czy wiedza, ze tak nie powinno byc powiedzieli ze toner nikomu nie zaszkodzil jeszcze...

Pięknie, pewnie, że nikt się na krótką metę nie zatruje... ale fakt, iż w takim tuszu są chromiany, manganiany oraz wiązki zawierające metale ciężkie, które są niezwykle rakotwórcze, jeśli się je spożyje, to tylko idiota daje coś takiego do spożywki.
Jak właściciele tej cukierni są tak mądrzy, to niech własne dzieci tym karmią, tylko potem niech nie płaczą, gdy się okaże, że jedno dziecko, czy drugie na raka zachorowało.
Takie rzeczy powinny być zgłaszane do Sanepidu, taką głupotę trzeba tępić.

tinach - |21 Gru 2011|, o 08:15

Ja bylam zadowolona z tortu u Greli :]
zamówiłam tradycyjny- nie w marcepanie i był pyszny

zuza1986 - |27 Lut 2012|, o 19:45

Też myślałam o Greli lub o Kijewskiej ale nie mam pojęcia gdzie zamówić, a co do ciasta to zupełny brak pomysłów skąd brać. Bo opinie są przeróżne;/
Dotka - |28 Lut 2012|, o 08:49

ja polecam na mickiewicza "świat tortów". próbowaliśmy już trochę tych ciast i tam były wg nas zdecydowanie najlepsze. w pt wybieramy się jeszcze na degustacje tortów. nie wiem tylko w jakiej to ma być formie...
świat_tortów - |1 Mar 2012|, o 12:11

mała poprawka: mieścimy się przy ul. Sienkiewicza, na Mickiewicza jest Pani Pluta :)
Dotka - |1 Mar 2012|, o 18:39

zawsze mylę te nazwy:) przepraszam
veronicca - |3 Mar 2012|, o 18:32

Ja też będę poszukiwać teraz toru, kiedyś moją mamę spotkała taka o to sytuacja w cukiernik naprzeciwko PKS nie pamiętam jak się nazywała, zamówiła na któryś tam piątek ciasto na firmową imprezę ale sytuacja się zmieniła i chciała odwołać zamówienie we wtorek. A co powiedzieli jej w cukierni, że już za późno bo oni upiekli. Bez komentarza.
KOTI184 - |23 Mar 2012|, o 14:11

450zł za tort śmietanowy na ok. 90 osób to dużo?
(=KaLinka=) - |23 Mar 2012|, o 14:21

wg mnie tak, ja na 140 będę płaciła ok 490, bo kilogram liczy się na 10 osób a za kilogram płacę 35 zł.
KOTI184 - |23 Mar 2012|, o 15:40

a Ty Kalinka od Greli w końcu zamawiasz czy od kogoś innego?
(=KaLinka=) - |23 Mar 2012|, o 17:58

tak, ja już zamówiłam, z tym, że jutro są degustacje na Szymanowskiego, Lwowskiej i Wojsławickiej i zamierzam popróbować jeszcze innych smaków, bo może zmienię swój ;)
KOTI184 - |23 Mar 2012|, o 18:35

a ja już nie wiem gdzie mam zamówić tort :-( Bardzo chciałam tort od Pani Pluty ale ta cena zwaliła mnie z nóg :-|
liteona - |23 Mar 2012|, o 20:59

Czemu? Ja brałam tam 10kg tort i nie ma sobie w smaku równych :-D
zuza1986 - |29 Kwi 2012|, o 12:05

Co myślicie o ciastach i torcie z Kaniego?Zamawiał tam ktoś?Słyszałam, że za kg ciasta mają 18 zł i nie wiem czy to dużo?jak w innych cukierniach?
(=KaLinka=) - |29 Kwi 2012|, o 15:21

zuza1986 napisał/a:
Co myślicie o ciastach i torcie z Kaniego?Zamawiał tam ktoś?Słyszałam, że za kg ciasta mają 18 zł i nie wiem czy to dużo?jak w innych cukierniach?
byłam wczoraj tam, na degustacjach i zamówiliśmy tam ciasto :) tak to prawda, że ciasta są w tej cenie :) czy to dużo to nie wiem, różnica może wynosić ok 2-3 zł z innymi cukierniami.
tort to cena 35 zł.
Ciasta są naprawdę smaczne !
Przywożą je "gratisowo" do domu weselnego więc nie trzeba się martwić o transport.

liteona - |29 Kwi 2012|, o 15:30

Dokładnie tak, ja też tam zamawiałam :)
zuza1986 - |29 Kwi 2012|, o 16:14

A torty tam też zamawiałyście?
liteona - |29 Kwi 2012|, o 16:15

Ja nie.
zuza1986 - |29 Kwi 2012|, o 16:18

A dlaczego tam nie zamawiałas?Jeśli można wiedzieć.Aha i kiedy bierzesz ślub?
liteona - |29 Kwi 2012|, o 16:31

Bo zamawiałam u P. Pluty śmietanowy tort. Wczesniej u niej próbowałam i jest rewelacyjny. Jakoś torty z cukierni mi nie smakują ;)
Zgodnie z suwaczkiem już po ślubie jestem :lol: Jutro minie rok o cywilnego :mrgreen:

(=KaLinka=) - |1 Maj 2012|, o 17:52

ja też nie zamawiał tam tortu :)
zuza1986 - |13 Maj 2012|, o 10:32

a pytanko o ciasta i torty z Uchań-nie umiem sie zdecydowac czy Uchanie czy Kanie;/
KOTI184 - |23 Maj 2012|, o 11:31

ja zamawiałam tort śmietanowy z truskawkami w swiecie tortów. Był dobry, gościom też smakował, ale był stanowczo za niski jak na tort weselny. to nawet ciotki mówiły, że jakieś niskie te piętra były
tajnaiva - |23 Maj 2012|, o 16:02

Ciasta z Uchań (u Gadzickich) bardzo dobre, jak domowe, bez cukiernianego posmaku sztuczności. Tort też smaczny. Tylko jeżeli komuś zależy na konkretnej dekoracji tortu, czy kolorystyce, trzeba wyraźnie to podkreślić przy zamówieniu. Smak jest jednak najważniejszy - i dla niego warto wybrać ciasta z Uchań.
Natalia - |20 Lip 2012|, o 00:22
Temat postu: Re: Zdjecia tortow... I gdzie jest dobra cukiernia w Chełmie
Ewusia244 napisał/a:
Może polecicie mi dobrą cukiernie w Chełmie, i może jakieś zdjęcia tortów przyslicie. Pomóżcie
Dziękuje z góry :)

Polecam Cukiernie z Kaniego (20km od Chelma)
www.facebook.com/cukierniaczekoladowakanie

Diablica0211 - |18 Lut 2013|, o 00:18

Witam. A ja się zastanawiałam nad tortem u Pani Pluty. Bo tak zachwalany. Więc myślę przejdę się zapytam. No i.... nie jestem zadowolona. Brzoskwinie, które Pani Pluta poleca do wsadu przejadły mi się. Zapytałam o jagody. Usłyszałam: "Jagody do tortu śmietanowego? Barwią, Poza tym ciężko o jagody w maju". Pani była ogólnie miła, ale traktowała mnie jakoś tak dziwnie. Może przez obrączkę na palcu. Jednak chyba nie muszę się tłumaczyć że jestem po cywilnym, a nie przychodzę na przeszpiegi czy nie wiem z jakimi złym i zamiarami.
Jakiejś Pani zrobiła w 2010 bodajże tort z wsadem z jagód ( zdjęcie na tym poście), ale mi aktualnie to już nie. :-(
Chyba więc pokuszę się na cukiernię w Kanie. Pozdrawiam.

[ Dodano: |18 Lut 2013|, o 00:22 ]
Ps:
Na 120 osób zaproponowano mi tort 3 piętrowy za 450 złotych - jeśli kogoś interesują ceny u Pani Pluty. Nie wiem ile kg waży taki tort.

liteona - |18 Lut 2013|, o 08:36

10 kg ;)
Ja miałam tort z wsadem morelowym, bo takie akurat na wesela robiła ;)

Cobra - |18 Lut 2013|, o 12:46

Diablica0211, my zamawialiśmy tort na slub cywilny w Kaniem parę lat temu w sumie, ale pomimo, że tort był całkiem smaczny i ładnie wyglądał to bardzo ciężko się go kroiło, strasznie się kleił do noża. Skoro się chcesz wybrać do Kaniego to może spróbuj się też dowiedzieć o tort w KAWIE w Krasnymstawie. My na wesele z tamtąd zamawialiśmy tort i ciasta i wszystko było pyszne i pięknie wyglądało :)
Dominika77 - |18 Lut 2013|, o 14:06

Diablica0211 napisał/a:
Witam. A ja się zastanawiałam nad tortem u Pani Pluty. Bo tak zachwalany. Więc myślę przejdę się zapytam. No i.... nie jestem zadowolona. Brzoskwinie, które Pani Pluta poleca do wsadu przejadły mi się. Zapytałam o jagody. Usłyszałam: "Jagody do tortu śmietanowego? Barwią, Poza tym ciężko o jagody w maju". Pani była ogólnie miła, ale traktowała mnie jakoś tak dziwnie. Może przez obrączkę na palcu. Jednak chyba nie muszę się tłumaczyć że jestem po cywilnym, a nie przychodzę na przeszpiegi czy nie wiem z jakimi złym i zamiarami.
Jakiejś Pani zrobiła w 2010 bodajże tort z wsadem z jagód ( zdjęcie na tym poście), ale mi aktualnie to już nie. :-(
Chyba więc pokuszę się na cukiernię w Kanie. Pozdrawiam.

[ Dodano: |18 Lut 2013|, o 00:22 ]
Ps:
Na 120 osób zaproponowano mi tort 3 piętrowy za 450 złotych - jeśli kogoś interesują ceny u Pani Pluty. Nie wiem ile kg waży taki tort.

W cukierni Grela robią bardzo dobry tort malinowo jagodowy. W styczniu były degustacje na sklepach, również ciekawe połączenie to wiśnia i żurawina. Pod koniec lutego chyba będą degustacje. Stale śledzę ich stronę dział promocji podaję linka. http://www.cukiernia-grela.pl/
ceny tortów to 37/kg plus ciasta po16zł/kg, zamawiałam torcik bardzo miła rozmowa z właścicielem.

Diablica0211 - |22 Lut 2013|, o 23:08

Dziękuję Paniom za pomoc :) Jednak nie jest mi łatwo. Aktualnie przebywam w UK. I będę tu do maja. Więc niestety nie wybiorę się ani do Kań, ani do Krasnegostawu. A stelaż przydałoby się zarezerwować. Pisałam z Cukiernią z Kaniego na facebooku bo tam mają swoje konto i trochę zdjęć. I już ustaliłam kwestię tortu. Bynajmniej z grubsza :) Ale zdecydowałam się na ich wyrób. A jak wrócę do Polski z początkiem maja to zajmę się detalami tortu i ciastami.
Tort chcę śmietanowy. Malinowo jagodowy brzmi sssssmakowicie :) Przeglądałam galerię cukierni Grela i powiem tak torciki marcepanowe prezentują się naprawdę dobrze, ale śmietanowe mnie nie ujęły jakoś....
Gdybym miała troszkę bliżej niż te 2 tys km to pewnie pokusiła bym się na wycieczkę do Krasnegostawu ;-)
Mam nadzieje że będę zadowolona. Zobaczymy 25 maja :lol: Pozdrawiam